Eva Vrbková

Informace

Eva vystudovala SOU, obor pánská krejčová. Od roku 1993 byla členkou brněnského STUDIA DŮM  vedeného režisérkou Evou Tálskou, od roku 1997 byla v  angažmá v divadle Husa na provázku. Zahrála si mimo jiné Viktorku v Babičce, Nastasju Filipovnu v Idiotovi, Lízu v Běsech nebo Eržiku v Baladě pro banditu. (V roce 2004 byla za roli Nastasji Filipovny nominována na cenu Alfréda Radoka). Od roku 2009 jako host spolupracuje s Národním divadlem v Praze (inscenace Radúz a Mahulena, Žebrácká opera, Co se stalo, když Nora opustila manžela).

V roce 2006  debutovala ve filmu "Pravidla lži" v režii Roberta Sedláčka. Dále hrála ve filmech Muži v říji a Rodina je základ státu téhož režiséra. V televizi jste ji mohli vidět třeba ve Strážcích duší, Četnických humoreskách, ve filmu Zrozen bez porodu nebo seriálech Expozitura a Z Čapkovy kapsy.

V roce 2012  byla nominována na Českého lva a také na Cenu české filmové kritiky za roli Ivy ve filmu Roberta Sedláčka Rodina je základ státu. Téhož roku získala Čestné uznání ceny TRILOBIT za "přesvědčivé civilní ztvárnění hlavní role ve filmu Rodina je základ státu".

Eva se také věnuje zpěvu a skládání písní.

Inscenace

Maryša – Strouhalka
Pornografie – Marie
ZLOČINY.ŽENY.DOC – Bella
Naše třída – Rachelka, později Mariana
Divoké maso – Marie, jeho žena
Past – Felice, Elli, Ševcovské dítko, Vězeň
Her master´s voice – Anděla