Jaromír Nosek

Informace

Po skončení gymnázia v Semilech váhal mezi AVU, medicínou, ale nakonec se ocitnul na brněnské JAMU a stal se absolventem muzikálového i činoherního herectví. Poté získal v roce 2000 angažmá v Moravském divadle v Olomouci a zároveň natočil svůj první film - písničkový retrofilm Rebelové. O rok později z divadla odešel a stal se hercem na volné noze. V následujících letech působil v řadě divadel v České i Slovenské republice: Národní divadlo Praha, Národní divadlo Brno, Divadlo Polárka Brno, divadlo Husa na provázku (Kabaret Jarry, kabaret Brecht, Babička, Škola šašků), kde působil od roku 2003 až do roku 2006. Hrál a hraje také ve Strašnickém divadle,  Městských divadlech Pražských, A studiu Rubín.

Diváci na Slovensku ho měli možnost vidět v inscenaci Divadla Aréna Tattoo a v divadle Nová scéna v divadelní verzi filmu Rebelové.

Účinkoval v řadě celovečerních filmů (Útěk do Budína, Post Coitum, Milenci a vrazi, Román pro ženy, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, Účastníci zájezdu, Bathory, Hostel II., Roming, Kuličky, Láska je láska…), ale také v mnohých televizních filmech české i zahraniční koprodukce nebo v televizních seriálech (Četnické humoresky, Rodinná pouta, Soukromé pasti, Vyprávěj, …).

Inscenace

Pornografie – Servírka, kněz, Amélie, Siemian
Scénář pro tři neskutečné, ale existující herce – Miruš
Naše třída – Zygmunt
Divoké maso – Kraus, příchozí z Německa
Ježíškova armáda – Anděl - v převleku turisty, slepce a policisty
Testosteron – Robal, kolega ženicha
Her master´s voice – Albert
Mezi náma dobrý – Herec