Komedie +

Základním pilířem KOMEDIE+ je pravidelné uvádění částečně inscenovaných čtení divadelních her se zaměřením na východní dramatiku, dramatické texty začínajících českých autorů a textů reflektujících aktuální společenskou situaci nejen ve východní části Evropy. Scénická čtení probíhají jednou až dvakrát měsíčně za účasti zajímavých hostů (herců, režisérů či autorů). Doba realizace každého titulu je pět dní a výsledný tvar uvádíme pouze jednou.

Cílem doprovodného programu KOMEDIE+ je navazovat na dramaturgické směřování Divadla Komedie a rozšiřovat nabídku kulturních akcí pořádaných Divadlem Komedie o další formy umění. Organizujeme výstavy, koncerty, promítání dokumentárních filmů, divadelní představení hostů (zejména studentů uměleckých škol) či přednášky a diskuze u vybraných částí programu.

Výzva pro dramatiky a jiné psavce! Zkoušíte psát a nevíte kudy dál? Píšete do „šuplíku“ a rádi byste to změnili? Cítíte, že se chcete v psaní posunout a nevíte jak?Obraťte se na Divadlo Komedie/Centrum východní dramatiky. Vaši tvorbu si naše dramaturgyně přečte a osobně vám na ni poskytneme zpětnou vazbu. Pro ty nejlepší v prosinci uspořádáme menší workshop.

Nejvydařenější texty následně zařadíme do našeho dalšího programu scénických čtení.

bidlasova@divadlokomedie.eu

 

ARCHIV:

Julia Pastrana
Noc divadel
Nebožtík
Kittchen
Prapodivuhodná ženská
Večer s Vínem Červeným (Vladimíra Čerepková)
Mutter
Kyslík
Anna
Vzkaz otci
Smrt člověka-veverky
Půjdem, auto čeká
Zkus napsat hru!
Projekt 68