STĚHUJEME SE DO DIVADLA NA PRÁDLE

Vydáno: 04.10.2016 08:00

Divadelní soubor Divadlo Company.cz, který letos v dubnu odešel z Divadla Komedie z důvodu nepřidělení adekvátní dotace, se může přestěhovat do Divadla Na Prádle.

“Hledali jsme divadlo, kam bychom mohli nejen přenést část našeho dosavadního repertoáru, ale kde bychom především mohli zkoušet nové inscenace,” vysvětluje volbu nového prostoru principál souboru a bývalý ředitel Divadla Komedie Vojtěch Štěpánek.

Divadelní spolek Company.cz si podal na Magistrát grant se žádostí o podporu další činnosti právě v Na Prádle, které je od Komedie vzdálené ani ne dva kilometry.

“V minulosti nám žádné či nedostačující dotace granotvá komise odůvodnila tím, že naše práce je sice potřebná, ale velmi nákladná. Na Prádle nám odpadá značná část nákladů spojená s provozováním vlastní divadelní budovy, čili pro rok 2017 žádáme na tutéž “potřebnou” činnost třetinu toho, co v uplynulých letech,” uvádí na téma financování Štěpánek a dodává, že lze předpokládat, že argument přílišné nákladnosti projektu tímto odpadá.

Již během podzimu odehraje soubor Divadla Company.cz Na prádle osm představení dvou svých úspěšných inscenací - dokumentární hry ruské autorky Varvary Fajer o ženách vězněných za zločiny z vážně na mužích a 150 vyprodaných repríz slavící hit Testosteron.

Připomínáme, že sdružení Divadlo Company.cz bylo od roku 2012 provozovatelem pražského Divadla Komedie. Realizovalo zde svůj projekt Centra východní dramatiky, přičemž se dramaturgicky zaměřovalo na inscenování zcela nových či dosud neobjevených autorů ze zemí východních proveniencí.

Divadlo Komedie se během působení Company.cz těšilo silné divácké přízni. Nepřidělení a následných odchod úspěšného souboru vyvolal vlnu nevole. Za udržení Company.cz v Divadle Komedie se postavila celá řada významných osobností, například Mons. Václav Malý, velvyslanci Polska a Makedonie, ředitelé a režiséři zahraničních divadel, spisovatelé, herci a mnozí další.

Divadlo Company.cz opustilo Divadlo Komedie s koncem dubna letošního roku aniž by Magistrát řekl, co s tímto unikátním divadelním prostorem bude dál.

Další aktuality